З чого виготовляють курильні люльки

Матеріали які використовуються для виготовлення курильних люльок.

Трохи про історію виготовлення та про те з яких матеріалів виготовляють люльки. Люльки для куріння з якої деревини краще? Курильні люльки з якого матеріалу більш популярні? Відповіді на ці і не тільки ці питання Ви знайдете в цій статті.

Батьківщиною тютюну і курильних люльок історики вважають Америку. Індіанці Північної Америки і індіанці майя виготовляли свої люльки зі спеціального м’якого каменю або глини, а індіанці Південної Америки виготовляли курильні люльки з різних порід тропічних дерев.

Пізніше куріння люльки набуло популярності в різних частинах світу. У різних країнах і в різний час для виготовлення курильних люльок використовували різноманітні матеріали: глину, фарфор, метал, різні види деревини (горіх, верес, оливкове дерево, самшит, груша, вишня, ясінь), бамбук, в Африці використовували висушені маленькі такви, бивні і роги тварин, в США виготовляли (і продовжують виготовляти) трубки з чашками з кукурудзяних качанів.
Існують ще пінкові трубки, для їх виробництва використовують мінерал який утворився з скам’янілих решток морських молюсків. Перші люльки з пінки з’явилися близько 300 років тому, зараз пінкові люльки виготовляють в основному в Туреччині, там же видобувають і пінку. Пінкова люлька вирізається майстром з цільного шматка мінералу повністю вручну. Пінкові трубка не вимагає обкурювання. Деякі фірми виробники люльок використовують в своїх люльках пінкову вставку (трубка виготовлена ​​з вересу, а всередині в чашці вставлена пінкова вставка). Купуючи пінкову люльку треба бути обережними, так як є ймовірність потрапити на пінкову люльку а спресовану з пінкові крихти, а не вирізану з цілісного шматка, така люлька дешевше за ціною, ніж вирізана з цілісного шматка, але вона дуже тендітна і може розсипатися прямо в руках у курця.

Але, все таки, найбільшого поширення набули курильні люльки з різних порід деревини. Не всі породи дерев і чагарників підходять для виготовлення люльок. Як матеріал для курильної люльки хороша деревина досить щільна, стійка до температурного впливу і, в той же час, пластична, дозволяє майстру вирізати форму люльки, гігроскопічна і не має неприємного присмаку. До того ж, не всі частини дерева підходять для виготовлення курильних люльок, оптимально для виготовлення курильних люльок підходять коріння (коріння найщільніша частина дерева), але коріння не так вже й багато, тому у виробництві курильних люльок часто використовують нижню частину стовбура – комель (комель – нижня товста частина стовбура дерева безпосередньо над коренем).

Ми більш детально зупинимося на тому з яких матеріалів виготовляють люльки в Україні, так як займаємося продажем люльок вітчизняних, українських виробників КУРИЛЬНИХ ЛЮЛЬОК

Вересові люльки

Більшість серйозних європейських виробників люльок використовують в якості матеріалу для своїх курильних тлюльок так званий бріар. Бріар – матеріал з щільного наросту (корнекапа) між коренем і стовбуром деревовидного чагарника сімейства вересових, «Ерік деревовидної», що виросла на бідних кам’янистих грунтах Північного узбережжя Африки і Середземноморських островів. Цей наріст виконує  роль резервуара, в якому зберігається запас води і корисних речовин, необхідних для життєдіяльності рослини. Для розвитку корнекапа придатного для виробництва трубки вереску необхідно рости щонайменше від 30 до 40 років, але кращі заготовки виходять з 80-100-річних деревьев.
Деревина вересу (особливо корені) містить багато кремнію, за рахунок цього вона досить стійка до високої температури , до того жеструктура вересу дуже гігроскопічна, тому легко вбирає вологу, що утворюється при курінні люльки.
В Україні верес росте в Карпатах, тут це кущі, і його корінь також використовується для виробництва люльок. Деякі українські виробники використовують його для виробництва своїх люльок, це майстри -одиночки. Ці люльки легко «тягнуться», при палінні дають злегка солодкуватий приємний присмак.
Використовують наші виробники для виробництва курильних люльок і бріар, бріар передусім імпортують з Італії. Люльки для куріння з бриара (середземноморського вересу) представлені у нас на сайті в розділі КУРИЛЬНІ ЛЮЬЛКИ KAF
Традиційними матеріалами для виготовлення курильних люльок в Україні, ще з часів козацтва, були груша і вишня, і зараз ці матеріали широко використовуються українськими виробниками.

Грушеві курильні люльки

Грушеві курильніпредставлені у нас на сайті в розділах КУРИЛЬНІ ЛЮЬЛКИ KAF і ГРУШЕВЫ КУРИЛЬНІ ЛЮЛЬКИ ДЕКОР

Деревина груші гігроскопічна, легко вбирає вологу, що утворюється в чашці люльки при палінні, а потім досить швидко і легко висихає, груша нейтральна до смаку, певним недоліком грушевих люльок може вважатися те що груша пластичний, м’який матеріал. З одного боку це полегшує процес виготовлення люльки, але в той же час грушеві люльки менш стійкі до впливу високої температури. Легкість обробки і досить широка доступність цього матеріалу дають можливість виготовляти курильні тлюльки з груші досить невисоку ціну (в середньому від 70,00 до 170,00 грн.). Що робить грушеві курильні люльки доступними для широкого кола людей і дозволяє майже кожному бажаючому спробувати курити тютюн через люльку, придбавши грушеву курильну люльку. Грушеві курильні люльки, виготовлені з кореня дерева краще, так як при хорошій гігроскопічності мають і досить високу твердість.

Вишневі курильні трубки

Займаючись роздрібним продажем люльок більше 10 років, ми помітили що багато курців у нас в Україні хочуть купити курильну люльку з вишні, тут спрацьовує якась «магічна привабливість» самої назви «вишнева люлька». Безумовно якісна вишнева люлька, правильно обкурена, при гарному догляді може приносити задоволення курцеві багато років. Під впливом високої температури (при палінні) стінки вишневої чашки, завдяки смолам що містяться в деревині вишні, «спікаються» і захищають трубку від прогоряння. У той же час, через те що деревина вишні досить смоляниста, вишневій люльці необхідно давати достатньо часу для висихання і провітрювання (в загальному то як і будь-який інший, але вишневої люльці особливо). До того ж не обкурена вишнева люлька може спочатку легко гірчити.

Букові і горіхові курильні трубки

З бука й горіха виготовляють курильні люльки в деяких країнах Європи: Чехії, Польщі та у нас в Україні, в загальному то це не настільки популярний матеріал для курильних люльок як вишня, груша або верес. Пояснюється це тим що горіхові і букові люльки «несмачні», такі люльки дають гіркуватий присмак при палінні, який може не піти навіть після обкурювання курильної люльки.

Самшитові курильні люльки

Самшитові курильні люльки у нас в Україні зустрічаються вкрай рідко, буквально одиничні екземпляри. Самшит потрапляє до нас в основному з Кавказу. Місця зростання самшиту постійно скорочуються, через це і через те що це невеликі деревця, деревини самшиту дуже мало і вона дуже дорога. Деревина самшиту найщільніша і тверда що зустрічається в Європі, це робить курильну люльку з самшиту практично не згораєму, але для майстра (для різьбяра люльки) робота з таким матеріалом складна. Все вищесказане пояснює чому ціни на самшитові курильні люльки доходять до сотень долларов. СВіт курильних люльок різноманітний, Ви завжди зможете вибрати в ньому курильну люльку до душі, до того ж розбіг цін досить великий і навіть маючи в розпорядженні досить скромну суму, Ви зможете придбати досить пристойну люльку. Ми, звичайно, не агітуємо всіх почати курити, але якщо Ви вже курите, то краще палити якісний тютюн (а люльковий тютюн однозначно значно якісніше сигарет) і без хімічних домішок в курильній люльці.
Приєднуйтесь до нашої групи Куріння люльки в Україні
Тут Ви зможете задати питання пов’язані з курінням люльки, взяти участь в обговоренні і бути в курсі всіх новин нашого магазину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *