vybrat kuritelnuiu trubku

Як вибрати курильну люльку?

Кілька порад про те як вибрати курильну люльку.                                                                                                    Яку люльк краще купити? Таке питання часто задають покупці курильних люльок, особливо початківі курці люльок або ті хто купують курильну люльку у подарунок. Як же у великій різноманітності вибрати відповідну курильну люльку, що відповідає Вашим запитам і хорошої якості?

Чим же відрізняються курильні люльки?

Перш за все матеріалом з якого виготовлені і звичайно формой.                                                                    Деревина з якої виготовлена ​​люлька безумовно впливає на те, як люлька буде куриться, але матеріал з якого виготовлена ​​люлька більше впливає на термін служби курильної люльки і на те, якого догляду потребує курильна люлька.                                                                                                                      По приводу матеріалів з яких виготовляються курильні люльки Ви можете детально прочитати у нас на сайті в статті з ЧОГО ВИГОТОВЛЯЮТЬ курильні люльки.

Зупинимося детальніше на формах і будові курильних люльок

Кожен покупець при виборі курильної люльки насамперед дивиться на курильну люльку з естетичної точки зору: подобається, чи не подобається. Звичайно, для того що б куріння люльки приносило задоволення, потрібно що б люлька подобалася зовні, «радувала око», плюс що б «лягла в руку». Тобто Вам було зручно і приємно тримати курильну люльку в руці.

Вибираючи курильну люльку намагайтеся вибрати люльку з розміром чашки і тютюнової камери, відповідно кількісті тютюну яку Ви хочете викурювати за одне куріння. Якщо Ви збираєтеся покурити «під чашечку кави», то купіть курильну люльку з невеликою чашкою. Для «маленького перекуру» візьміть люльку з маленькою тютюнової камерою, навіть якщо візуально Вам більше подобаються великі курильні люльки. Якщо Ви будете постійно свою курильну люльку з великою чашкою набивати на половину або залишати наполовину недопалені тютюн, то Ваша люлька буде «страждати», може «закисати» або прогоріти.

Для любителів «пихкати» годинами підійдуть курильні люльки з великими чашками. Займаючись продажем курильних люльок не один рік, спілкуючись з покупцями іноді стикаєшся з досить курйозними випадками. Початківець курець люльки купив у нас в магазині курильну люльку, як і годиться для новачка з невеликою чашкою. І ось, через два місяці він прийшов до нас в магазин «подивитися що новенького» і на питання про те як поводиться придбана у нас люлька чуємо відповідь: «все в загальному то добре, значно краще ніж сигарети, але що то люлька стала «хрюкати» і гірчити ». Намагаємося з’ясувати як покупець звертається з люлькю і тут у відповідь на питання: «як часто Ви курите люльку?» з’ясовується, що так, курить він тільки раз в день, ввечері після роботи, але два забивання поспіль, тобто викурює люльку один раз і тут же забиває другий. Природно, при такому зверненні «захрюкає» будь-яка люлька. Просто, якщо Вам хочеться покурити довше, потрібно купити курильну тлюльку з об’ємною чашкою, і великою тютюновою камерою.

Звичайно для курця люльки краще підібрати курильну люльку середнього розміру. І з середньою чашкою, і з середнім мундштуком. З великою і глибокою чашкою який не має досвіду курцеві люльки просто буде складно впоратися, довго курити новачок не зможе, у курців люлька завжди перший час часто гасне і тут знадобитися деяке терпіння що б «призвичаїтися».

З приводу того курильну люльку з яким мундштуком краще вибрати. Чим довше мундштук тим прохолодніше дим, в більш зігнутій люльці так само дим буде прохолодніше, але курильну люльку з довгим і сильно зігнутим мундштуком складніше курити, в прямій люльці дим гаряче але «тягнеться» вона легше.

При покупці своєї першої курильної люльки варто зупинити свій вибір на люльці з мундштуком середньої довжини, прямим або трохи зігнутим.
І ще, з приводу матеріалу з якого виготовлений мундштук. Мундштуки курильних люльок бувають вирізані з ебоніту і литі акрилові. Ебоніт, вулканічний каучук, використовують для виготовлення мундштуків понад сто років, з початку ХХ століття. Ебоніт дуже підходить для виготовлення мундштуків завдяки своїм властивостям: газонепроникний, не гігроскопічний, стійкий до впливу тваринних і рослинних жирів, солей, різних хімічних сполук. Єдиний недолік ебонітового мундштука – його крихкість. Акриловий мундштук більш блискучий і красивий зовні, але при палінні мундштук з ебоніту приємніше тримати в роті ніж акриловий.

Купуючи курильну люльку потрібно також врахувати Ваші смакові переваги до тютюнів. Не всяка форма курильної люльки підійде до будь-якого тютюну.
Якщо Ви любите ароматизовані з насиченим смаком, вологі, «важкі», темні в’ялені тютюни, то Вам підійде люлька з невеликої або середньої чашкою, не сильно глибокої і не вузької. При курені такого тютюну утворюється багато вологи і в глибокій чашці до кінця куріння смак буде псуєватися, дим ставати не смачним і дуже вологим.

Для куріння легкого, світлого, сухого і дрібно нарізаного тютюну краще купити люльку з досить високою, вузькою чашкою. А сухі, світлі тютюн і суміші грубої, крупної порізки добре куряться в курильних люльках з великими відкритими чашками. Сухий тютюн в маленькій, дрібної чашці буде горіти дуже гаряче і дуже швидко.

Все курильні люльки які продаються в магазинах, зокрема в нашому магазині «Сувеніри» діляться на курильні люльки під фільтр, з металевим фільтром – охолоджувачем і прямоток.

Курильні люльки «під фільтр» мають розширення в чубук і мундштуці, цапфу (цапфа частина мундштука яка входить в чубук) з широким отвором, куди ставитися фільтр, основна частина курильних люльок «під фільтр», які продаються у нас в Україні виконані під фільтр діаметра 9мм, дуже рідко зустрічаються курильні люльки під 6мм фільтр, ще рідше 4 мм. В основному фільтри вугільні, всередині паперового циліндра, оболонки фільтра, дрібні гранули активованого вугілля, з торців заглушки або обидві керамічні, тоді все одно яким боком Ви ставите фільтр, або одна керамічна, а друга пластик, тоді треба завжди ставити фільтр керамічною заглушкою в сторону «вогню».

У курильних люльках з металевим фільтром – охолоджувачем і, так званим, прямотоком отвір в цапфі мундштука тонке. Металевий фільтр – охолоджувач, в якійсь мірі, виконує роль фільтра, на ньому осідають дрібні частинки тютюну, масла і смоли, що виділяються при горінні тютюну. Сказати що краще, люлька з фільтром або без, однозначно не можна, є свої прихильники і у люльок з фільтром, і з охолоджувачем, і люльок з прямотоком, до речі останніх, за нашими спостереженнями, зараз стає все більше. Років п’ять тому покупці більше хотіли придбати курильні люльки з фільтром, а в останні роки більше воліють люльки з металевим фільтром-охолоджувачем або прямотоком. Курці, що віддають перевагу фільтру, мотивують це тим, що з фільтром дим сухіше і прохолодніше і вони мають рацію. Але противники куріння люльки з фільтром теж мають рацію стверджуючи, що фільтр «забирає смак тютюну». Так, фільтр кілька притупляє смакові якості диму. Дійсно, що бувши повною мірою насолодитися всіма нюансами аромату тютюну, краще вибрати курильну люльку з прямотоком або металевим фільтром – охолоджувачем. Природно, людині недосвідченій, яка не володіє на належному рівні технікою куріння люльки простіше палити люльку з фільтром. А ось для гурманів, на наш погляд, кращий вибір – люлька без фільтра. Справедливості заради треба сказати, що частина покупців вибирають курильні люльки без фільтра просто тому що так простіше, фільтри потрібно окремо купувати, замінювати, а охолоджувач витер паперовою серветкою і поставив назад в мундштук.

І найважливіше ми залишили наостанок: не залежно від форми і розміру курильної люльки, деревини з якої вона виготовлена, перш за все люлька повинна бути правильно, якісно виготовлена.

На що слід звернути увагу?
Перш за все візьміть курильну люльку в руки і огляньте. Якщо Ви подивіться на люльку зверху вона повинна бути симетрична, тютюнова камера повинна розташовуватися по центру чашки трубки.

Піднесіть мундштук трубки до рота і подуйте в трубку і спробуйте втягнути повітря через люльку, повітря повинне проходити легко, і люлька не повинна свистіти.
Спробуйте «викрутити» мундштук з чубука курильної люльки (в люльці немає різьблення, але розбираючи і збираючи курильну люльку робіть це так ніби різьблення там є, витягуйте і ставте на місце мундштук з проворотом, якщо цього не робити то можна зламати мундштук), цапфа мундштука повинна сидіти в Чубук досить щільно, але при цьому люлька повинна легко розбиратися. Однаково погано і якщо мундштук буквально випадає з чубука люльки, і якщо Вам доводиться прикладати занадто велике зусилля для того що б розібрати курильну люльку.

І, мабуть найголовніше, перевірте як виходить димовий канал в тютюнову камеру. Димовий канал повинен виходити по дну тютюнової камери і, обов’язково, строго по центру. Якщо канал завищений, то на дні в чашці буде залишатися недопалені тютюн, люлька буде «закисати», смак і аромат диму буде псуватися. При надто заниженому димовому каналі, коли він просто «вгризається» в дно, може виявитися що внизу стінка між дном тютюнової камери і зовнішнім дном чашки занадто тонка, і чашка трубки може прогоріти в цьому місці. Великим недоліком буде і якщо димовий канал «дивиться в бік», тобто якщо умовно продовжити димовий канал, то утворена лінія не пройде через центр чашки, в цьому випадку тютюн буде горіти в чашці нерівномірно. Тут дві небезпеки: чашка трубки може прогоріти з того боку з якою тютюн горить, тютюн буде залишатися не згоріли і закисати з протилежного боку чашки.

Певною гарантією якості курильної люльки може бути перевірений, відомий виробник і ціна курильної люльки, але це працює якщо Ви купуєте курильну люльку дуже відомого бренду, вартість таких люльок починається от 2000 грн. Але це не означає що хороша люлька може бути тільки дуже дорога, можна купити і середню або навіть недорогу курильну люльку, яка виявиться дуже вдалою і буде відмінно куриться. Просто скористайтеся нашими порадами і перевірте курильну люльку перед покупкою, а якщо у Вас немає такої можливості, то довіртеся перевіренму виробнику або магазину. Ми в своїй роботі, займаючись продажем курильних люльок з 2000 року, завжди намагаємося порекомендувати своїм покупцям курильну люльку найбільш відповідну запитам покупця, і завжди стежимо за якістю курильних люльок що продаються в нашому МАГАЗИНІ ПОДАРУНКІВ “СУВЕНІРИ”

І маленький постскриптум:

Навіть саму високоякісну, правильно виготовлену курильну люльку можна «вбити» неправильним, неохайним використанням. Що б куріння люльки приносило задоволення слід дотримуватися деяких правил, основні правила поводження з курильної люлькою читайте у нас на сайті в статті СЕКРЕТИ КУРІННЯ ЛЮЛЬКИ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *