skureniie trubki

Секрети куріння люльки

Секрети куріння Основні правила, поради і рекомендації – куріння люльки

Якщо Ви ніколи раніше не курили люльку, найголовніше це терпіння. Практика показує, що до курильної люльки необхідно звикнути, чим більше у Вас досвіду куріння люльки, тим більше задоволення це Вам приносить. До того ж, куріння трубки це така річ – багато приходить з досвідом. Тільки спробувавши і відчувши, Ви до кінця зможете для себе визначити як Вам більше подобається, який тютюн, яка форма і розмір курильної люльки Ваші. Кожен знаходить для себе щось своє в курінні люльки. Але все ж, є певні основні правила поводження з курильної люлькю, які необхідно знати і дотримуватися кожному курцеві люльки.

ОБКУРЮВАННЯ НОВОЇ КУРИЛЬНОЇ ЛЮЛЬКИ

На внутрішніх стінках чашки курильної люльки обов’язково повинен утворитися шар нагару, який буде захищати її від прогоряння. Процес обкурювання якраз і полягає в тому щоб поступово стінки тютюнової камери вкрилися нагаром.

Щоб правильно обкурити нову трубку, Вам слід дотримуватися такої схеми:

  1. Набейте трубку на третину обсягу люлькової чашки не надто щільно і викурите люльку до кінця. Вам слід чинити так протягом 5-7 дней.
  2. Повторіте все це з половинною набівкой.
  3. Повторіте все це з набиванням на три чверті. І тільки потім, можна набивати і курити повну люльку.

Таким чином Ви правильно обкурите люльку.

НАБИВАННЯ ТЮТЮНУ

Якщо Ви наб’єте курильну люльку тютюном занадто щільно – тяга буде прагнути вийти назовні, або слухавка не буде тягнутися зовсім, Ви не зможете її розкурити. Якщо люлька зовсім не “тягнеться”, доведеться витрусити весь тютюн і забити заново. Якщо Ви наб’єте люльку занадто слабо, тютюн буде горіти занадто швидко і жарко. І в тому і в іншому випадку Ви ризикуєте обпектися. При занадто щільному набиванні Вам доведеться тягнути люльку дуже сильно, це призведе до того що верхній шар тютюну буде сильно розгоратися, і верх чашки трубки буде розжарюватися. При цьому, роблячи інтенсивні затяжки, Ви ризикуєте обпалити руку об розпечену чашку, а при самому критичному варіанті навіть чашка курильної люльки може підгоріти. При дуже слабкою набиванні тютюн буде горіти дуже швидко і гаряче, і Ви так само можете обпектися гарячим димом або спалити курильну люльку.

В ідеалі, тютюн повинен не горіти в курильній люльці, а тліти. Саме при тлінні тютюну Ви можете в повній мірі насолодитися курінням трубки, відчути всі нюанси аромату тютюну, весь букет смаку. Ну і температура диму при тлінні буде комфортною. Отже, набивайте курильну люльку не дуже щільно, але і не дуже слабо. Покладіть трохи тютюну на дно чашки, несильно утрамбуйте, додайте і утрамбуйте ще, і повторіть цю операцію, поки чашка курильної люльки не наповниться. Нижній шар тютюну трамбують не дуже сильно (просто злегка примніть), а кожен наступний приминаю сильніше, верхній шар примніть добре. Щільність набивки тютюну залежить звичайно ще від того як Вам більше подобається. Кожен курець поступово визначає для себе з якою щільністю набивання йому комфортніше палити люльку.

РОЗКУРЮВАННЯ НОВОЇ КУРИЛЬНОЇ ЛЮЛЬКИ

Підпалюючи курильну люльку, намагайтеся підпалити всю поверхню тютюну, ведучи вогонь по колу люлькової чашки. Тютюн повинен горіти рівномірно з усіх боків чашки. Якщо з одного боку буде залишатися не згорілий тютюн, він буде закисати, куріння вийде не вдалим. Займаючись тютюн буде підійматися над поверхнею чашки, «спучуватися» в цей момент необхідно скористатися «топталкою», тампером злегка прим’яти тютюн всередину чашки. Під час куріння люльки (в момент затяжки) також необхідно періодично утрамбовувати палаючий тютюн (коли ви запалили курильну люльку в ній горить тільки верхній шар тютюну, що б спалахували нижні Ви і «трамбуете» тютюн). Як тільки Ви опануєте цією технікою «трамбування», Ви забудете про те, що таке розпалювання згаслої трубки. «Топталки» та інші інструменти для курильної трубки представлені у нас на сайті в розділі АКАКСЕСУАРИ ДЛЯ КУРТЛЬНИХ ЛЮЛЬОК

Запам’ятайте, що курити слід короткими, легкими затяжками. Ніколи не тягніть сильно і швидко! Це може при вести до того, що трубка прогорить, не кажучи вже про те, що можна просто обпалити язика. Не бійтеся того що люлька згасне, це не страшно. Люльку можна прикурювати кілька разів!!

ЯК ЧАСТО МОЖНА ПАЛИТИ ОДНУ І ТУ Ж ЛЮЛЬКУ?

Це питання хвилює багатьох, особливо початківців, курців люльки. Одну курильну люльку можна курити не частіше ніж один раз на добу. Між димом люлька повинна охолонути і добре провітритися. Навіть якщо Ви курите курильну люльку раз на добу, але кожен день краще мати дві або кілька курильних люльок і курити їх позмінно. Це дасть можливість кожній курильної люльки «відпочивати» (як слід охолонути і висохнути).

Чому так важливо давати курильній люльці відпочити? У процесі горіння завжди виділяється волога, зокрема, коли тютюн горить (краще якщо тліє) в курильної трубки, всередині тютюнової камери накопичується волога. Якщо рубка не буде достатньо висихати і провітрюватися волога в чашці буде накопичуватися, трубка «закисне», почне «хрюкати» і «булькати». Про задоволення від куріння люльки в такому випадку говорити вже не доводиться. У курильної люльки з’являється неприємний запах, дим ставатиме вологим, гірким і несмачним. І ще, під час куріння, що б у Вас не сталося, ніколи не прикушує мундштук курильної люльки занадто сильно.

ДОГЛЯД ЗА КУРИЛЬНОЮ ЛЮЛЬКОЮ

Коли Ви докурили люльку витрусить легенько попіл і продуйте її через мундштук (щоб вигнати застояний дим і залишки попелу). Не вибивайте курильну люльку для видалення попелу з твердими предметами. Навіть від легкого удару може тріснути мундштук курильної люльки. Як правило, цілком достатньо легкого витрушування, але якщо у Вас прилипли залишки попелу до стінок усередині чашки, просто акуратно приберіть їх спеціальної люлькової лопаткою.

Між кожними курінням трубку рекомендується прочищати. У мундштуці курильної люльки і на металевому фільтрі -охладітеле накопичуються тютюнові смоли і налипають дрібні частинки попелу, які утворюються в процесі горіння тютюну. Якщо Ви не будете регулярно чистити мундштук Вашої курильної люльки, то крім того, що з часом Вам буде «несмачно» курити, в якийсь момент люлька перестане тягнутися, так як димовий канал мундштука «заросте» нальотом від тютюнового диму.

Після того як люлька повністю охолоне розберіть її. Відключіть мундштук від чашки курильної люльки. Витягуйте мундштук з чубука плавним круговим рухом. У курильної люльки немає різьби, але розбираючи і збираючи курильну люльку робіть це так, як ніби вона там є. Витягуйте і ставте мундштук назад в чубук, повертаючи їх в одну сторону, якщо ви будете тягти мундштук і повертати його «туди – сюди», є великий ризик зламати мундштук, а іноді навіть чубук Вашої курильної люльки. Витягніть фільтр або металевий фільтр – охолоджувач з мундштука, якщо у Вас люлька з прямотоком то Вам витягувати нічого, і очистіть мундштук за допомогою спеціального йоржик. Металевий фільтр – охолоджувач протріть паперовою серветкою. Продуйте мундштук і поставте металевий фільтр – охолоджувач на місце. Якщо у Вас люлька під фільтр, так само продуйте мундштук і поставте в нього новий фільтр (люлькові фільтри вважаються одноразовими, але, на практиці, багато хто використовує фільтр 2-3 рази, все залежить від розміру чашки, від того як часто Ви курите, звичайно з фільтром у якого обидві заглушки керамічні простіше, його можна перевернути зворотною стороною). Зберіть курильну люльку, поставте мундштук назад в чубук. Протріть Вашу курильну люльку чистою, сухою бавовняною або вовняною серветкою. Ваша люлька готова до наступного паління.

Йоржі для чищення курильної люльки представлені у нас на сайті в розділі АКСЕСУАРИ ДЛЯ КУРИЛЬНИХ ЛЮЛЬОК. Якщо Ваша люлька давно не курилася і не чистилася, або якщо Ви вже давно її курите і у Вас є бажання прочистити мундштук краще, то Ви можете змочити йоржик для чищення мундштука спеціальною рідиною для більш ретельної прочищення мундштуків (фірмові рідини коштують досить дорого і багато використовують в якості такої рідини коньяк). А ось чашку курильної люльки не можна чистити ніякими рідинами, не любить вологи. Взагалі дерев’яну частину курильної люльки, чашку з цибухом, краще зайвий раз не чіпати, щоб не пошкодити. Тільки потрібно періодично прочищати димовий канал в Чубук, коли у Вас вже не нова люлька, то димовий канал чубука теж потихеньку почне «заростати» нальотом від диму. Тут хто як, хто то прочищає струною від гітари, хто то свердлом, можна використовувати той же йоржик яким Ви чистите мундштук. Нагар на стінках чашки трубки, що з ним робити? Нагар на стінках тютюнової камери в процесі куріння трубки буде накопичуватися, але його не повинно ставати занадто багато. Слідкуйте за тим, щоб шар нагару в трубкової чашці не був занадто товстим. (Оптимальна товщина шару нагару 1,5-2 мм). Якщо вчасно не видаляти надмірний нагар, то люлька може тріснути. До того ж, коли нагару ставати занадто багато чашка курильної люльки «заростає», зменшується обсяг тютюнової камери і до того ж вона гірше просихає і провітрюється. Зайвий нагар слід знімати спеціальним трубковим ножем. Не слід використовувати для зняття нагару звичайний ніж або інші гострі предмети, так як це може пошкодити чашку курильної трубки. Прибирати зайвий нагар потрібно «без фанатизму», не потрібно чистити трубу «до новизни», невеликий шар нагару обов’язково залишайте всередині чашки курильної люльки. Якщо ви вискобліте тютюнову камеру зовсім, то велика ймовірність що ваша чашка Вашої курильної люльки прогорить. Знімайте нагар акуратно, рівним шаром, через нерівності нагару люлька також може тріснути або прогоріти в тому місці де Ви «перестаралися» (занадто сильно зняли нагар). Спеціальні інструменти для курильної люльки продаються у нас на сайті.

Зверніть увагу! Ще один важливий момент, особливо в холодну пору року! Не розпалювати занадто холодну люльку! Якщо ваша люлька була довго на вулиці або в дуже холодному приміщенні, зігрійте її в руці або почекайте що б люлька зігрілася до температури ближчою до кімнатної. Якщо розкурити дуже холодну трубку, то вона може тріснути. Не паліть ніколи курильну люльку на вулиці в морози, через різницю температур всередині і зовні чашки, вона так само може тріснути.

ЗБЕРІГАННЯ КУРИЛЬНОЇ ЛЮЛЬКИ ТА ТЮТЮНУ

Якщо Ви якийсь час не користуєтеся люлькою, зберігайте її на спеціальній люльковій підставці мундштуком вгору в сухому, провітрюваному, захищеному від прямих сонячних променів місці. «У сухому» – це не означає жаркому, люлька не повинна пересихати і не повинна відволожитися. Занадто щільно закрита люлька може задихнутися. Якщо Ви використовуєте шкатулку для зберігання люльки, використовуйте шкатулку з натурального дерева. Великий вибір підставок для зберігання курильних люльок і шкатулки у нас на сайті в розділі ПІДСТАВКИ ДЛЯ КУРИЛЬНИХ ЛУЛЬОК Не залишайте люльку поруч з сильно пахнучими речовинами, так як люлька може увібрати в себе сторонні запахи. Якщо Ви берете люльку з собою то, щоб не пошкодити її зовнішню поверхню і зберегти зовнішній вигляд, використовуйте спеціальний замшевий або шкіряний футляр. Тютюн потрібно зберігати щільно закритими, тютюн не повинен пересихати. Звичайно ідеально підійде герметична банка з кришкою на затиску (як для зберігання чаю або кави), але це не завжди зручно. У будь-якому випадку намагайтеся закрити тютюн щільніше, наприклад, покладіть додатково пачку тютюну в пакет. Спеціальні сумки для тютюну не створюють повністю належних умов для зберігання тютюну, але переносити з собою тютюн в таких сумках зручніше, а для тривалого зберігання вони не дуже підходять. Намагайтеся що б тютюн не видихався не всмоктав себе сторонні запахи.

КУРІННЯ ТРУБКИ – ОСНОВНІ МОМЕНТИ!

  • Ніколи не вибивайте люльку об руку або інші предмети!
  • Не розбирайте гарячу або навіть теплу люльку!
  • Дайте люльці охолонути і висохнути перед новою набиванням!
  • Ніколи не перенабівать ще теплу люльку!
  • Якщо користуватися люлькою правильно, вона може дарувати Вам задоволення багато років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *